avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri CAEN

Buna ziua,
As vrea sa fac un srl-d, fara sa accesez momentan fonduri,cu activitatea principala, momentan, de magazin online materiale electrice. In viitorul apropiat as vrea sa deschid un magazin-depozit cu activitatile de vanzare materiale electrice si vanzare de piese auto. As vrea sa stiu ce coduri caen sunt potrivite.
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:14, 28 Februarie 2016
M-am documentat putin si am gasit urmatoarele coduri:

4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
14531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
4643 Comert cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodaresc, al aparatelor de radio si televizoarelor
4754 Comert cu amanuntul al articolelor si aparatelor electrocasnice, in magazine specializate
La infiintarea unui srl-d as putea sa pun toate cele 5 coduri?
Vedeti acest articol:
Coduri caen care nu pot fi folosite la infiintarea unui SRL-D
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare cod caen srl-d savurazvan savurazvan buna ziua. am infiintat recent un srl-d cu activitatea principala 4532. cand am ajuns la anaf sa inregistrez firma ca platitoare de tva mi-au zis ca pentru ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala import si comert online teodor_russu teodor_russu Buna ziua. O intreprindere individuala poate desfasura activitati de import electronice si electrocasnice din state UE si non UE si comercializarea acestora ... (vezi toată discuția)
Cod caen comercializare online piese auto si uleiuri hidraulice doraq doraq O SRL doreste sa comercializeze piese auto si uleiuri hidraulice, insa fara a avea un magazin specializat ( on line, pe baza de comanda, etc..), se poate ... (vezi toată discuția)