Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... emitere factura utilitati de o institutie publica
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

emitere factura utilitati de o institutie publica

Buna dimineata,
Reprezint un cabinet medical individual si sunt desemnat sa rezolv urmatoarea problema:
CMI a primit printr-un contract de comodat un spatiu de la o primarie, unde era stipulat ca jumatate din plata utilitatilor trebuie platit de CMI .
Cum trebuie sa procedeze primaria care este proprietarul bunului, imi factureaza utilitatile (care sunt purtatoare de TVA), este corect poate o primarie sa factureze utilitati sau cheltueli de functionare sau exista alta modalitate legala, cum trebuie sa procedam ?
Multumesc anticipat !
ukzspan, utilizator