Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate taxa radio tv persoana decedata
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

taxa radio tv persoana decedata

Tatal meu este decedat,desi mai detin locuinta si este pusa in vinzare,nu reusesc sa anulez taxa rtv desi la adresa repectiva nu mai locueste nimeni.Cum pot anula aceasta taxa pentru un serviciu de care nu beneficiaza nimeni.Va multumesc.
Pentru a vinde trebuie sa detineti certificat de mostenitor.

Mergeti la furnizorul de energie electrica si schimbati titularul de contract (daca nu ati facut-o pana in prezent) iar in momentul schimbarii contractului informati furnizorul despre faptul ca nu utilizati serviciul TV.

Puteti schimba si tipul contractului, depinde ce furnizor aveti (Enel, Cez,...) astfel incat sa platiti doar ce se consuma, daca nu locuieste nimeni declarati consum 0, in cazul abonamentului cu rezervare trebuie sa platiti chiar daca nu locuieste nimeni.