Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lege
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lege

Vreau sa stiu daca este adevarat ca din 2013 in monitoru oficial este scris ca personele intre virste 18 si 35 la depunerea cererii trebue sa primeasca loc de casa?oare este adevarat?
Cred ca va referiti la Legea nr.15/2003 privind sprijinul acordat tinerilor pentru construirea unei locuinţe proprietate personală.

Legea reglementează regimul atribuirii, la cerere, tinerilor cu vârsta cuprinsă între 18 şi 35 de ani a unei suprafeţe de teren, din terenurile aflate în domeniul privat al unităţilor administrativ-teritoriale, pentru construirea unei locuinţe proprietate personală.

Legea o gasiti aici:
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic