Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pierdut autorizatie de demolare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pierdut autorizatie de demolare

Buna ziua, in 2009 am demolat o casa veche de paianta, cu autorizatie de demolare. Anul asta, cand doresc sa vand terenul, am constatat ca apare inca casa veche si eu nu mai gasesc autorizatia de demolare(demolare facuta in regim propriu ). Cum procedez sa pot face cadastru astfel sa pot vinde terenul.
Multumesc!
daca a existat o autorizatie de demolare aceasta se gaseste si la Primaria ce a eliberat-o, in plus dupa demolare trebuia radiata cladirea din cartea funciara si de la impozite.