Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... casatoria cu o persoana arestata preventiv
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

casatoria cu o persoana arestata preventiv

buna ziua,as avea si eu o intrebare...iubitul meu este inchis preventiv,nu stim exact daca va fi condamnat sau nu.in cazul in care va fi,noi vrem sa ne casatorim,cum am putea face asta,ce acte ne.ar trebuii si ce conditii ar trebuii indeplinite?precizez ca avem si o fetita de 3 ani si 8 luni,care este recunoscuta si poarta numele lui.
Va multumesc anticipat
Buna ziua,
Formulati o cerere la locul de detentie,
Dumneavoastra va depuneti actele la primaria de care tine acel loc de detentie, el le va depune prin intermediul conducerii locului de detentie.
Casatoria se va celebra la locul de detentie.
Aveti dreptul sa aveti si o vizita intima cu acea ocazie.