Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit

buna ziua
as vrea sa stiu daca eu sunt in spania de 12 ani si lucrez legal ,ce impozit trebuie sa platesc in romania ,daca nu am nimic in tara ,nici pe numele meu nici pe alt nume ,doar adresa parintilor si atat (imi trebuie sa renovez buletinul ) ! azi am citit pe un forum al avocatului din spania ca trebuie sa completam un formular si sa il trimitem prin posta pana pe 30 iunie cu confirmare de primire !!!!! de ce impozitare dubla cand eu nu beneficiez nimic din romania ,si platesc aici taxe si impozite !! aceasta este postarea care a facut-o domnul avocat :
Pentru a evita dubla impozitare şi de România şi de Spania, cei ce-şi stabilesc rezidenţa sau chiar domiciliul în străinătate TREBUIE depus la sediul ANAF din localitatea de domiciliu în România formularul de mai jos, pentru a fi radiat (şters) din evidenţele fiscale române. Urmaţi instrucţiunile de completare ale acestuia.
OMFP_74_2012-STRAINATATE.pdf · versión 1
Formato de documento portátilDescargarVista previa
N_&_K_43, utilizator