avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amanarea aplicarii pedepsei- sanctiuni ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amanarea aplicarii pedepsei- sanctiuni contraventionale in termenul de supraveghere

Buna ziua,

As avea o intrebare. Eu am primit o pedeapsa de 1 an cu amanarea aplicarii pedepsei cu o perioada de supraveghere de 2 ani. A fost pentru conducerea sub influenta alcoolului. O sa imi pot recupera permisul de conducere. Intrebarea ar fi :
Ce se intampla daca iau vreo amenda sau mi se i-a permisul pentru neacordare de prioritate, trecere pe rosu si asa mai departe?Se anuleaza cumva amanarea si se executa pedeapsa?

Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Ok, Multumesc.
Doar dacă comitetul o infracțiune aveți probleme penale.

Contravenția nu va afecteaza situația.
Multumesc de raspuns :)
mati putea ajuta si pe mine cu niste raspunsuri? mutumesc.

Alte discuții în legătură

Suspendarea permisului de conducere pt 30 zile TeoTea TeoTea Buna ziua! Mi s-a suspendat permisul pt 30 zile pt neacordare de prioritate la trecerea de pietoni, va rog sa imi spuneti daca trebuie sa dau si testul pt ... (vezi toată discuția)
Suspendare permis 120 zile accident cu vatamare adirotsilvi adirotsilvi buna ziua, of, mi-a fost suspendat permisul pt accident cu vatamare fara spitalizare, nimic grav, neacordare de prioritate; mi s-a spus initial ca il primesc ... (vezi toată discuția)
Rezultatul alcoolemie prima probă Elvis 2334 Elvis 2334 am primit rezultatul alcoolemie prima probă 0.80.a doua proba 0.70 ce sancțiuni mise poate aduce e posibil sa fiu judecat va mulțumesc (vezi toată discuția)