Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... invatamant
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

invatamant

Sunt profesor de 25 de ani si nu am reusit sa ma titulatizez,deoarece in orasul meu nu au fost posturi. In anul 2013 am participat la concurs si am luat 8,80,dar nefiind post titularizabil in tot judetul,nu am reusit. Anul acesta am avut ocazia sa ma titularizez cu articolul 253,in doua scoli (am cateva ore si in alta scoala). La o scoala mi-a dat viabilitatea postului,dar la cealalta,noua directoare,neplacandu-i de fata mea,nu mi-a dat viabilitatea postului. Am facut contestatie impotriva deciziei C.A si mi-a raspuns directoarea ca nu am dreptul la contestatie. Va rog sa-mi spuneti daca o pot actiona in instanta la consiliul contencios. Pot dovedi viabilitatea postului,deoarece sunt aproape 4 catedre viabile pe 4 ani si sunt in scoala doar 2 titulari. Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~