Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... mita la rutiera
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

mita la rutiera

Dar daca a dat mita la rutiera sa ascunda dosarul ce pedeapsa risca,a fost prins conducand beat si fara permis procurorii au intrat pe fir.ESTE ACORDUL DE RECUNOASTERE A FAPTEI

luni, iulie 14th, 2014 | Scris de Daniel TANASUC
Fãrã permis, beat si la volanul tractorului!

Un cetãtean din comuna Deleni s-a ales cu dosar penal la finele sãptãmânii trecute, dupã ce un echipaj al Politiei Rutiere, care fãcea un filtru pe drumul dintre Deleni si DN 24, l-a descoperit în trafic, în stare de ebrietate. Conform unor locuitori din zonã, cetãteanul în cauzã transporta o cãrutã, legatã la un tractor de mici dimensiuni, desi era beat si cu greu mai vedea drumul. Când l-au coborât din tractor si l-au întrebat de permis, oamenii legii au aflat cã soferul de ocazie nici nu poseda permis de conducere, în timp ce tractorul pe care-l conducea nu avea numere de înmatriculare. Tractoristul s-a ales cu dosar penal si riscã ani de închisoare pentru fapta sa.
ContSters387979, utilizator
Dacă a dat mita și s-a dovedit și-a complicat existenta.

E mai grav cu mita decât ce făcuse anterior.
Dacă își permite sa angajeze avocat ar trebui sa o facă ca sa nu riște închisoarea.
E greu dar poate scăpa de închisoare.
Sa nu angajeze avocat ca sa dea mita...e bine de știut...
fapta s-a intamplat acum doi ani nu s-a prescris?