Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... VIZA FLOTANT
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

VIZA FLOTANT

Ce Lege reglementeaza viza de flotant?
Ordonanta de urgenta nr. 97/2005, art.30
Consilier juridic Dana Maxim, Mediator
Ordonanţă de urgenţă nr. 97/2005

din 14/07/2005

privind evidenţa, domiciliul, reşedinţa şi actele de identitate ale cetăţenilor român
daca locuiesc 2 saptamani pe luna la aceea adresa tb. sa-mi pun viza de flotant?
Nu cred ca e obligatoriu daca locuiti interminent.
In schimb este obligatoriu sa participati la palat intretinerii, daca sunt cheltuieli calculate pe nr de locatari.
grace_r a scris:

Nu cred ca e obligatoriu daca locuiti interminent.
In schimb este obligatoriu sa participati la palat intretinerii, daca sunt cheltuieli calculate pe nr de locatari.
ati citit cu atentie legea 230 ?
in ea se prevede ca , pe baza unei cereri scrise, orice persoana care sta mai putin de 15 zile la un domiciliu sa poata fi scutita de la plata cheltuielilor pe persoana. acest subiect a fost dezbatut in mai multe topice si nu-si mai are rostul inca o dezbatere aici.
ContSters61266, utilizator