Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... VIZA FLOTANT
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

VIZA FLOTANT

Ce Lege reglementeaza viza de flotant?
Legea 230/2007 cu Normele metodologice 19/12/2007
utc a scris:

Legea 230 pe ce an?
Platesc utilitatile curente, sunt trecut la intretinere, problema era cu politia referitor la flotant.

Eu nu inteleg care e problema cu Politia? Daca tot te-ai trecut la cheltuieli ce te costa sa-ti pui si-o viza de flotant? Oricum te poti folosi de ea 1 an de zile max iar in cazul in care te verifica Politia si nu ai viza amenda e intre 40 si 80RON(art.42, lit. b din OUG 97/2005).
Mai bine iti inviti proprietarul la o pizza si un sprit de banii astia si-l rogi sa te ia in spatiu pentru viza de flotant! :)
Mi s-a spus de catre cineva ca viza de flotant nu mai e necesara in anul 2009.
E adevarat?
In ce conditii e adevarata ipoteza?
Va multumesc.
www.avocatnet.ro/content/for...
Aici veti gasi raspunsul.