Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cerere si decizie suspendare contract
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cerere si decizie suspendare contract

Va rog daca se poate un model de cerere pe care o face salariata cand intra in CCC si un model de decizie facuta de angajator pentru suspendare contract
1. DOMNULE/DOAMNA___________________,

Subsemnata/Subsemnatul _____________________________________, avand functia de _______________________________________________, in cadrul _______________________________, va rog a-mi aproba, incepand cu data de __________________________, concediul si indemnizatia pentru cresterea copilului pana la implinirea varstei de _ ani, respectiv data de ........ acordate in conformitate cu prevederile art. 2 din Ordonanta de Urgenta a Guvernului nr.111/2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor.
Anexez copie de pe certificatul de nastere a copilului .

Semnatura Data

2. decizie suspendare c.i.m.
[ link extern ]