avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1905 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ANAF
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ANAF

Dupa cum stiti s-a publicat asa zisa lista a rusini,doresc sa ma adresez justitiei,ideia este ca doresc in calitatea mea de reclamanat in proces sa atrag si Autoritatea Naţională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal ce are ca scop apararea unor drepturi privind prelucrarile de date cu caracter personal,de partea mea, aveti ideie cum trebuie formulat asa ceva direct prin cererea introductiva?
Va multumesc!
Ultima modificare: Joi, 19 Mai 2016
geo-vem, utilizator
Cel mai recent răspuns: geo-vem , utilizator 09:32, 20 Mai 2016
ANSPDCP nu are calitate procesuala in litigiul pe care il doriti sa-l promovati .

Ati depus la aceasta institutie vreo sesizare dupa publicarea listei de catre ANAF ?
Nu am depus,dar conform art.21 alin.3 din legea 677/2001
3)Autoritatea de supraveghere monitorizează şi controlează sub aspectul legalităţii prelucrările de date cu caracter personal care cad sub incidenţa prezentei legi.
din acest motiv am intrebat pe forum,ori datele mele au fost dezvaluite fara consimtamantul meu.
Deci?!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Date cu caracter personal LAURA-ELENA LAURA-ELENA Cum actionezi in cazul in care, secretara unei institutii publice da toate datele a unui student, unei persoane din afara universitatii respective? (vezi toată discuția)
Plangere la o institutie publica in baza legii nr. 677/2001 geo-vem geo-vem Am facut o plangere la o institutie publică in baza legii Nr. 677/2001 art.13 ,dacă datele mele cu carcter personal au fost prelucrate am asteptat cele 15 ... (vezi toată discuția)
Folosirea numelor fostilor angajati pe site-ul fostului angajator.... ionelu78 ionelu78 Buna ziua, Pe site-ul fostului meu angajator apar eu impreuna cu inca 4 colegi desi nu mai suntem nici unul angajatii acestei firme. La sectiunea ... (vezi toată discuția)