Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ANAF
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ANAF

Dupa cum stiti s-a publicat asa zisa lista a rusini,doresc sa ma adresez justitiei,ideia este ca doresc in calitatea mea de reclamanat in proces sa atrag si Autoritatea Naţională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal ce are ca scop apararea unor drepturi privind prelucrarile de date cu caracter personal,de partea mea, aveti ideie cum trebuie formulat asa ceva direct prin cererea introductiva?
Va multumesc!
geo-vem, utilizator
ANSPDCP nu are calitate procesuala in litigiul pe care il doriti sa-l promovati .

Ati depus la aceasta institutie vreo sesizare dupa publicarea listei de catre ANAF ?
Nu am depus,dar conform art.21 alin.3 din legea 677/2001
3)Autoritatea de supraveghere monitorizează şi controlează sub aspectul legalităţii prelucrările de date cu caracter personal care cad sub incidenţa prezentei legi.
din acest motiv am intrebat pe forum,ori datele mele au fost dezvaluite fara consimtamantul meu.
Deci?!