avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Completare raport de gestiune zilnic
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Completare raport de gestiune zilnic

buna seara,
raportul de gestiune zilnic se mai intocmeste ?mai este obligatoriu pr sc,ii,if ?
multumesc
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 23:16, 19 Mai 2016
Raportul de gestiune nu este obligatoriu, dar e necesar pentru a sti care e stocul unde evidenta se tine valoric.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

E obligatoriu raportul de gestiune zilnic? carmenbn carmenbn Un magazin alimentar tine evidenta cantitativ-valoric,patronul dorind sa stie in orice moment stocul. 1.Este permisa aceasta metoda de evidenta? 2.Este ... (vezi toată discuția)
Intocmire raport de gestiune zilnic taie taie Buna, Nu stiu daca mai este obligatoriu a se intocmi raportul de gestiune zilnic, si as vrea sa stiu, pentru ca cei de la Garda Financiara au cerut asa ceva ... (vezi toată discuția)
Cum se descarca gestiunea de marfa la un magazin cu amanuntul? carmenbn carmenbn Trebuie sa achizitionam o casa de marcat si as vrea sa stiu ce rapoarte trebuie sa emita astfel incat sa se descarce cat mai corect gestiunea de marfa si sa ... (vezi toată discuția)