Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Retinere talon
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Retinere talon

Buna dimineata,
Am avut masina avariata (aripa dreapta ). In termenul de 30 de zile am inlocuit aripa dar nu am vopsit-o in culoarea masinii. Daca circul cu ea asa si ma opreste politia imi poate retine talonul?

Cu multumiri,
Daca in termenul de 30 de zile nu ati remediat defectiunea si nu ati adus aspectul exterior al vehiculului la forma anterioara evenimentului si daca va asumati responsabilitatea sa circulati pe drumurile publice,automat va asumati si riscul ca in cazul unui control in trafic sa vi se retina talonul,inclusiv sa va fie aplicata amenda
Multumesc pentru raspuns