Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... vouchere de vacanta
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

vouchere de vacanta

buna ziua,

avand in vedere ca lucrez intr-o institutie publica din aparatul administrativ, va rog sa imi spuneti in ce masura, in cazul in care actionez in instanta institutia, voi obtine acest drept si anume voucherele de vacanta. exista un precedent ? in ce conditii institutia poate acorda aceste vouchere?

va multumesc!
Nu cred ca aveti vreo sanasa, intrucat legislatia in vigoare nu este inca aplicabila.

art.10 din OUG 57/2015
(4) În bugetele pe anul 2016 ale instituțiilor și autorităților publice prevăzute la alin. (1) nu se prevăd sume pentru acordarea de tichete-cadou, prime de vacanță și vouchere de vacanță personalului din cadrul acestora.
multumesc. banuiesc ca nu va fi nimc retroactiv ...oricat de aiurea suna...:)
Din 2011 si pana in prezent am avut acelasi text , numai numarul OUG difera.