avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cum ma inscriu fiscal ca artist muzician/instrumentist?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cum ma inscriu fiscal ca artist muzician/instrumentist?

Buna ziua,
care sunt procedurile de inscriere fiscala ca artist instrumentist. Posed dimploma de studii emisa de Scoala Populara de Arta Bucuresti. Multumesc!
Ultima modificare: Marți, 31 Mai 2016
Em_M, utilizator
Cel mai recent răspuns: Em_M , utilizator 22:17, 1 Iunie 2016
Trebuie sa va infiintati un pfa
PFA sau Certificat de inscriere fiscala simpla ca in cazul traducatorilor autorizati?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Statut SorinMM SorinMM Buna ziua. Care este forma juridica cea mai avantajoasa sub care pot activa ca artist? Sustin concerte la diverse evenimente si trebuie sa emit factura. ... (vezi toată discuția)
Pictor,cum sa vand tablouri?? principessa60 principessa60 buna ziua.imi place sa pictez,si m-am gandit sa imbin utilul cu placutul.Vreau sa vand tablourile pe care le fac dar nu stiu cum si unde.Trebuie sa infiintez ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa sau ii Curchi Curchi Pentru infiintarea unui Pfa sau Ii, imi este de ajuns diploma de absolvire scoala de arta populara de arte si meserii,( specializare pictura ) sau mai ... (vezi toată discuția)