avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... primar colaborator al securitatii?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

primar colaborator al securitatii?

Am si eu o nedumerire, care ar fi calea legala de a afla daca primarul a fost turnator al securitatii, intreb asta deoarece la depunerea dosarului de candidatura fiecare candidat da declaratie pe propria raspundere ca nu a fost colaborator.
Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Candidatii la posturile de consilieri locali le trebuie cazierul judiciar? virgilsukaru virgilsukaru daca nu de ce si daca da e un lucru foarte bun ,pt ca ori ce candidat trebuie sa fie un om curat fara antecedente ,va multumesc (vezi toată discuția)
Consilier primarie - declaratie privind legaturi cu securitatea rolex rolex Din dosarul consielierului local din cadrul unei Primarii lipseste declaratia pe propria raspundere privind desfasurarea de activitati de politie politica ... (vezi toată discuția)
Deputat independent sau senator independent tazy1971 tazy1971 Buna ziua , asi dori sa stiu, pentru a candida la alegeri parlamentare ca independent , care este numarul minim de semnaturi de sustinere cum arata un ... (vezi toată discuția)