Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... PEmisul C Ce
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

PEmisul C Ce

daca mi-a fost suspendat categoria b pentru alcolemie peste 0,80 si nu se termina procesul din cauza birocratiei romane aiurea pot da de categoriile C CE daca b imi este suspendat?
Nu.
dar dupa cesetermina procesul si imi anueazab pot da de C CE?
Puteti sa le obtineti pe toate dar trebuie sa obtineti in prealabil cat. B.
Va inscrieti la toate categoriile si dati intai examen ptr B.
Dar de exemplu daca dau in alta tara de B si conduc doar acolo la sfarsitul procedurilor pot sa solicit permis romanesc cu permisul din alta tara ?
De ce nu intelegeti ca nu va este permis sa obtineti alt permis:) in perioada de un an de la data ramenrii definitive a hotararii judecatoresti?

Daca obtineti alt permis in alta tara in perioada respectiva acesta nu va fi preschimbat in permis romanesc pentru simplul motiv ca nu aveati acest drept.