Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizarea bugetarilor din administratia publica ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizarea bugetarilor din administratia publica locala

buna ziua
imi puteti spune daca OG20/2016 privind salarizarea bugetarilor , modifica salariile de la 1 august si pentru salariatii din administratia publica locala?
in anexele de la sfarsitul ordonantei nu se gaseste si grila ptr administratia publica locala.

[Eliminare spatiu gol in exces]
Admin, administrator
Una dintre modificarile aduse de OUG 20/2016 este si eliminarea inechităţilor de salarizare pentru funcţii egale şi muncă egală în cadrul aceleiaşi unităţi. Acest obiectiv se va atinge prin aducerea salariilor la nivelul maxim aflat în plată la nivelul instituţiei publice, autorităţii publice, unităţii pentru toate familiile ocupaţionale, în limita alocărilor bugetare;

Sursa : [ link extern ]