avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Somatie recuperare creanta firma din Republica Moldova
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Somatie recuperare creanta firma din Republica Moldova

Buna ziua!

Va rog, daca se poate, cineva sa imi acorde un raspuns la urmatoarea intrebare:
"Cum se poate recupera o creanta savarsita de o firma din Republica Moldova? Ce tip de instiintare/somatie se poate folosi? Exista un model anume pentru Republica Moldova?"

Alte discuții în legătură

Contractul de comodat auto pentru r. moldova trebuie încheiat neapărat în fața unui notar sau poate fi și neautentificat? Georgiana Alexii Georgiana Alexii Un contract de comodat trebuie incheiat neaparat in fata unui notar sau poate fi incheiat si acasa? De exmplu: masina e pe numele mamei, am sa o folosesc eu ... (vezi toată discuția)
Cum se transfera pensia din republica moldova in romania Azuru Azuru Buna ziua! Parintii mei si-au redobandit cetatenia romana in anul 2011 (28 Aprilie). Transcrierea in 05.05. 2011 Certificatele de nastere a fost emise ... (vezi toată discuția)
Recuperare creante Clara8 Clara8 Buna ziua, va rog sa-mi spuneti daca pot apela, in afara de somatia de plata, la o alta actiune pentru recuperarea unui debit din facturi neachitate in ... (vezi toată discuția)