Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... aptitudini profesionale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

aptitudini profesionale

Angajatul, a fost internat la psihiatrie in luma mai, iar in august se doreste intoducerea de atributii de relatii cu publicul, desi angajatorul a fost anuntat in scris de acest lucru si de faptul ca salariatul nu doreste modificarea fisei postului. Cum se poate face totusi mutarea? Fara sa i se inmaneze angajatului nici o decizie sau act aditional? Daca salariatul nu semneaza actul aditional, trebuie desfiintat postul si reinfiintat altul/alta functie dar ccu atributiunile dorite?
Aaaaa.....ok, multumesc, deci nu conteaza boala.