Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... schimbare buletin identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

schimbare buletin identitate

Buna ziua,
Vin cu rugamintea de a ma ajuta in urmatoarea problema:
-baiatul meu locuieste in CLUJ de 6 ani de zile {student Medicina},iar luna viitoare ar trebui sa-si schimbe buletinul ,pe buletin are adresa din Piatra Neamt,ar putea schimba buletinul in Cluj,sau este nevoie sa vina in Piatra Neamt?
Inainte a locuit la camin si a avut mutatie,dar terminand facultatea locuieste in chirie de o luna de zile si nu poate sa-si faca mutatie,ii trebuie cel putin 6 luni.
Va multumesc!
-pentru Cluj ii trebuie contract de inchiriere/ comodat, declaratie scrisa a gazduitorului de primire in spatiu- la notar sau in fata functionarului de la SPCLEP
E clar. Nu are niciun act pe spatiu, locuieste fara forme legale. Nu poate sa solicite actul de identitate de la Cluj cu domiciliul in Piatra Neamt. Va trebui sa faca un drum pana acasa. asa va mai bucurati si dvs. de prezenta domniei sale.Sa nu uite sa isi ia cu el certif. de nastere si buletinul in original. Taxa e de 7 lei si dvs. cu buletinul si actul pe spatiu.