avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 455 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare cetatean indian
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare cetatean indian

Buna ziua
va rog ma puteti ajuta
am dori sa angajam cetatean indian cu permis de sedere in Romania, este casatorit aici, dar nu stiu cum se procedeaza in acest caz; am sunat la ITM si mi s-a raspuns :nu stim exact, cei de la politie va pot raspunde....
va rog imi puteti spune care sunt pasii pt angajare?
Cel mai recent răspuns: Daliborka , utilizator 16:25, 2 Noiembrie 2016
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare cetatean strain ContSters327883 ContSters327883 Buna ziua. Un cetatean strain (Argentina) care are Carte de rezidenta pentru membru de familie al unui cetatean al Uniunii Europene (atentie, nu e membru de ... (vezi toată discuția)
Angajare cetatean moldovean laszloecaterina laszloecaterina Este vreo lege prin care moldovenii de peste prut daca au trecut granita (sa spunem in 15.06.2016) au voie sa stea in romania 3 luni si sa si lucreze cu ... (vezi toată discuția)
Permis de sedere in ro pentru cetateni turci marinelacotta marinelacotta Am rugamintea daca imi puteti spune care sunt actele necesare pentru obtinerea permisului de sedere in Romania pentru niste cetateni turci care detin viza tip ... (vezi toată discuția)