Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

Buna ziua.Am si eu o intrebare .Daca la o masina adusa de afara in anul 2002,i s-a platit vama,acum trebuie sa i se mai plateasca taxa de prima inmatriculare la schimbarea proprietarului?Multumesc anticipat.
Da, pentru o mașină înmatriculată înainte de 1 ianuarie 2007, trebuie plătit timbrul de mediu.