avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 300 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

Buna ziua.Am si eu o intrebare .Daca la o masina adusa de afara in anul 2002,i s-a platit vama,acum trebuie sa i se mai plateasca taxa de prima inmatriculare la schimbarea proprietarului?Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 11:43, 18 August 2016
Da, pentru o mașină înmatriculată înainte de 1 ianuarie 2007, trebuie plătit timbrul de mediu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de mediu Ovidiu1991 Ovidiu1991 Buna Seara.Am si eu o dacie 1310 din 1986 mostenita.Pentru a o inmatricula sau a o vinde altei persoane trebuie sa platesc taxa de mediu.Daca a trecut termenul ... (vezi toată discuția)
Plata timbru de mediu savysb savysb Urmeaza sa achizitionez o masina, inmatriculata prima data in Romania in 2007. Citez: Conform reglementărilor legale privind timbrul de mediu pentru ... (vezi toată discuția)
Se plateste taxa auto de 2 ori?? ionutz_86 ionutz_86 Buna seara. Intentionez sa achizitionez o masina adusa din afara dar care a fost inmatriculata o data de catre actualul proprietar (el asa spune si am vazut ca ... (vezi toată discuția)