Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Hartuire pe facebook,public
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Hartuire pe facebook,public

Buna ziua.
Am o mare problema si va implor sa ma ajutati.Cineva,o persoana pe care nu am cunoscut-o personal,de la noi din localitate si-a facut un cont pe reteaua de socializare facebook cu fotografie de profil a unei mari vedete autohtone.Apoi a luat de pe profilul copilului meu(20 ani)poze si au inceput de 3 zile comentarii si povesti denigratoare,jicniri despre toata familia,defaimare totala.Aceste postari le pune public.Copilul este afectat iar eu nu stiu ce pot face.Cum pot ruga pe administratorii facebook sa o opreasca?sau ce pot face?Va multumesc din suflet.
Va adresati la facebook si explicati problema. Exista sanse mari ca acel con,t daca le spuneti si ei vor face verificarile respectiv, sa fie inchis.