Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare proprietate

Buna ziua, am o intrebare cine plateste taxele la vanzarea unui teren,cumparatorul sau vanzatorul ?
Cumparatorul plateste onorariul notarului si taxa de intabulare plus extras CF autentificare iar vanzatorul impozitul pe vanzare si extras CF pentru informare.