avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 884 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare proprietate

Buna ziua, am o intrebare cine plateste taxele la vanzarea unui teren,cumparatorul sau vanzatorul ?
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 17:37, 29 August 2016
Cumparatorul plateste onorariul notarului si taxa de intabulare plus extras CF autentificare iar vanzatorul impozitul pe vanzare si extras CF pentru informare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa-mi cumpar o casa anca medina anca medina vreau sa-mi cumpar o casa si as vrea sa stiu care ar fii cheltuielile mele pana in punctul in care casa e pe numele meu.am intrebat notarul care a facut ... (vezi toată discuția)
Vanzare teren boholt boholt As dori sa aflu daca doresc sa cumpar un teren intravilan, la tara, daca se plateste TVA la valoarea contractului de vanzare-cumparare. Pe de alta parte, daca ... (vezi toată discuția)
Contract vanzare cumparare imobil oroian-rodica oroian-rodica Buna seara, As dori sa stiu care sunt documentele necesare pentru incheierea unui contract de vanzare cumparare a unui imobil, si care sunt taxele pe care le ... (vezi toată discuția)