avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1075 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cu privire la pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cu privire la pensionare

Din data de 21 februarie 1984 imi desfasor activitatea intr-o institutie ce are ca obiect apararea nationala, ordine si siguranta publica, astfel am beneficiat tot timpul de grupa I de munca. In momentul de fata am 53 de ani impliniti.
Poate cineva sa imi spuna daca e bine sa plec la pensie in cursul acesti an sau e mai bine sa raman pana la stadiul maxim de pensionare?
Cu stima,


Alte discuții în legătură

Conditii de pensionare bresnad bresnad lucrez in grupa I de munca din Septembrie 1984 - Noiembrie 1987 si din Februarie 1997 - decembrie 2001 ; din 2002 -2010 in grupa speciala ; perioada Noiembrie ... (vezi toată discuția)
Pensie pt d-nul gheorghe bodo gabriella bodo gabriella buna ziua, ma numesc Gheorghe am 53 de ani impliniti, 39 ani vechime din care 10 ani grupa a 2-a. Cand pot pleca in pensie si de care anticipata sau ... (vezi toată discuția)
Pensie grupa 1 de munca capatanacatalin capatanacatalin sant nascut in an 1959 ianuarie angajat cu c.m oct 1976 pana 1981 iunie intre care satisfacut in 1979 iunie pana 1980 decembrie stagiul militar din 10 iun ... (vezi toată discuția)