Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Drepturi privind un produs defect
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Drepturi privind un produs defect

Buna ziua, in data de 03.11.2014 am achizitionat o pereche de casti de la Altex. De atunci pana acum acestea au intrat in service de 3 ori, in data de 31/01/2015, 19/09/2015 si 07/06/2016. Astazi, 22/09/2016, s-au stricat din nou, prezentand acelasi defect ca si datile trecute, as putea sa le cer celor de la Altex banii inapoi dat fiind faptul ca este a 4-a oara cand prezinta acelasi defect?
BuligaDragos, utilizator
Formulati o cerere scrisa , motivati-o, inregistrati-o la Altex si solicitati restituirea contravalorii castilor. In functie de raspunsul pe care il veti primi puteti decide ce este de facut in continuare.