avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1303 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa de mediu

Buna ziua. Am cumparat o masina care are taxa de mediu platita si nerecuperata.
Intrebarea mea este: eu ca si cumparator pot recupera taxa de mediu si in ce conditii?
Taxa a fost platita in 2007 de persoana de la care am cumparat masina
Cel mai recent răspuns: Dan Cozma , Consilier juridic 08:05, 31 Octombrie 2016
Restituirea taxei se face doar catre platititorul acesteia .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Timbru de mediu / iccj-2014 AlMun AlMun Buna ziua! Am achizitionat in luna Septembrie 2014 un autoturism inmatriculat in Romania, fiind asigurat de proprietarul ei ca nu a fost recuperata taxa de ... (vezi toată discuția)
Am platit taxa de prima inmatriculare in 2011, la vanzarea masinii se mai plateste timbrul de mediu? stanley stanley In decembrie 2011 am inmatriculat masina platind taxa de mediu valabila la acel moment. Daca vand acum masina, cumparatorul va avea de platit timbrul de mediu ... (vezi toată discuția)
Vanzare masina cu taxa auto recuperata de doua zile bogdano18 bogdano18 Buna ziua, Doresc sa vand o masina. Am castigat procesul de recuperare al taxei auto in urma cu 2 zile (dar inca nu am primit banii), deci intentionez sa o ... (vezi toată discuția)