Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa de mediu

Buna ziua. Am cumparat o masina care are taxa de mediu platita si nerecuperata.
Intrebarea mea este: eu ca si cumparator pot recupera taxa de mediu si in ce conditii?
Taxa a fost platita in 2007 de persoana de la care am cumparat masina
Restituirea taxei se face doar catre platititorul acesteia .