Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Citatie judecatorie dosar amenintare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Citatie judecatorie dosar amenintare

Buna ziua. In dosarul avand ca obiect-amenintarea in care eu sunt persoana vatamata s-a trecut de camera preliminara in care s-a constatat legalitatea sesizării instanţei cu rechizitoriul xxx. (data de 06).

In cateva zile vom primi citatiile de la judecatorie?
Si cum va decurge judecata in continuare?
Multumesc mult
Judecata va decurge conform cu dispozitiile codului de procedura penala, respectiv
- Articolul 349 si urmatoarele, si
- Articolul 371 si urmatoarele.