avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 969 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Citatie judecatorie dosar amenintare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Citatie judecatorie dosar amenintare

Buna ziua. In dosarul avand ca obiect-amenintarea in care eu sunt persoana vatamata s-a trecut de camera preliminara in care s-a constatat legalitatea sesizării instanţei cu rechizitoriul xxx. (data de 06).

In cateva zile vom primi citatiile de la judecatorie?
Si cum va decurge judecata in continuare?
Multumesc mult
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 12:44, 18 Octombrie 2016
Judecata va decurge conform cu dispozitiile codului de procedura penala, respectiv
- Articolul 349 si urmatoarele, si
- Articolul 371 si urmatoarele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trimis in judecata fara prezentare material mezgageza mezgageza in noul cod de procedura penala nu este obligatorie prezentarea materialului? numai primesc rechizitoriul prin posta si atat? am primit citatie de doua ori de ... (vezi toată discuția)
Rolul camerei preliminare oltul oltul in camera preliminara judecatorul poate sa dea o solutie de netrimitere in judecata?(daca fapta nu prezinta pericol social) sau care este rolul camerei ... (vezi toată discuția)
Camera preliminara ContSters295489 ContSters295489 Buna ziua.In legatura cu un procesul penal.Am fost azi la judecatorie iar dosarul se discuta la camera preliminara (confirmare redeschiderea urmaririi ... (vezi toată discuția)