Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa 2
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa 2

daca am 30 ani lucrati in gr.2 si 37 vechime in campul muncii
la ce varsta ma pot pensiona
multumesc anticipat
Grupa II de munca a fost pana la 31/03/2001
Incepand cu 01/04/2001 s-a lucrat in conditii speciale si deosebite.
Clarificati anii pe grupe si conditii.
15 ani gr 2 pana in 2001 si 15 ani din 2001 pana in prezent lucreaza la I.C.N. Pitesti-Mioveni fostul I.R.N.E.
bebelyoung, utilizator
Anii de dupa 01/04/2001 unde se incadreaza;
Conditii speciale
Conditii deosebite
Alte conditii
Conditii normale
conditii deosebite
Limita de varsta la 58 de ani.