Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cand se poate intra in faliment persoana fizica
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cand se poate intra in faliment persoana fizica

Sunt divortat de 2 ani fara partaj ,datoriile depasesc venitul actual cu mult .CAND POT INTRA IN FALIMENT PERSONAL?
Intrarea in vigoare a Legii nr.151/2015 privind procedura insolvenţei persoanelor
fizice a fost amanata pana la 31.10.2016.

Lege privind aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr.61/2015 pentru prorogarea termenului de intrare în vigoare a Legii nr.151/2015 privind procedura insolvenţeipersoanelor fizice
Articol unic. - Termenul de intrare în vigoare prevăzut la art.93 teza întâi din Legea nr. 151/2015 privind procedura insolvenţei ersoanelor fizice, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 464 din 26 iunie 2015, se prorogă până la data de 31 octombrie 2016.”

Legea este trimisa la promulgare.