Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie invaliditate sau handicap.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie invaliditate sau handicap.

M-a intrebat o cunostinta daca poate iesi la pensie de invaliditate avand boala ,,Embolie pulmonara''

Dar ca persoana cu handicap, aceasta boala ,,Embolie pulmonara'' intra la categoria persoanelor cu handicap?
Pe acest forum nu se fac incadrari de persoane in grade de handicap sau invaliditate.
Gasiti detalii aici:

[ link extern ]

Stiu ca pe acest forum nu se fac incadrari de persoane in grade de handicap sau invaliditate, eu doar am intrebat crezand ca specialistii sau alti forumisti stiu sau au auzit daca persoanele cu boala de ,,Embolie pulmonara'' au drept la o pensie de invaliditate sau daca sunt incadrati la persoane cu handicap.