Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipata partiala
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipata partiala

Sunt nascuta in martie 1960 si am o vechime de 31 ani si doua luni. Ma pot pensiona anticipat partial ?
Pensie anticipata partiala la implinirea varstei de 56 de ani si 8 luni, daca indepliniti conditia de stagiu de 31 de ani si 8 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).