Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ACORD societate comerciala-asociatii locatari
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ACORD societate comerciala-asociatii locatari

Buna ziua! Am o firma care si-a propus sa vina in ajutorul locatarilor de bloc care sunt bombardati de tot felul de reclame lipite pe usi si geamuri, in scara. Vreau sa realizez un panou pe care sa afisez acele reclame si pentru a-l amplasa am nevoie de un acord incheiat cu administratorul/ presedintele asociatiei. Intrebarea mea este daca este necesar sa merg la un notar pentru ca acest acord sa fie legal sau sunt suficiente semnaturile si stampilele ambelor parti? Va multumesc!
Nu e necesara autentificarea la notar a acelui acord, insa vedeti unde veti posta panoul, daca e pe domeniul primariei, aveti nevoie de acordul acesteia.
Multumesc pentru raspuns! Panoul va fi amplasat in scarile de bloc. Din cate stiu, pentru spatiile de publicitate indoor nu este nevoie de acordul primariei.