avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salariu asistent medical angajat in 2015
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salariu asistent medical angajat in 2015

Buna ziua, doresc sa aflu legislatia dupa care ar fi trebuit facuta incadrarea drepturilor salariale a unui
-asistent medical cu studii superioare-vechime in munca 4 ani si 10 luni-in iulie 2015-decembrie 2015(rog exemplu de calcul)-salariu de baza si salariu incadrare pt calcul sporuri
-asist medical principal cu studii superioare,vechime in munca 5 ani si 2 luni,din ianuarie 2016-iulie 2016-salariu de baza si valoare salariu incadrare pt sporuri

In momentul angajarii mele in unitate spitaluceasca,am fost incadrata ca si asistent medical S,clasa 49,gradatia 1-salariu baza:1246,spor-neuropsihiatrie-75%=662 lei,
Dupa ex principal mi s-recalculat salariul si am avut salariul pt spor de 1396(75% din incadrare).
Acum 2 zile am primit o dispozitie prin care mi se modifica val salariu incadrare pt spor-1774,iar astazi mi s-a comunicat verbal ca si acel calcul este gresit si ca va trebui sa returnez dispozitia semnata si ca voi primi alta cu salariu incadrare in jur de 1650 lei,urmand ulterior sa imi fie comunicata suma pe care trebuie sa o returnez.Intentionez sa fac o cerere pt recalculare,dar am nevoie de o baza legala!Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Rog calcul salariu bugetar-sanatate sorana-m sorana-m Buna ziua, doresc sa aflu legislatia dupa care ar fi trebuit facuta incadrarea drepturilor salariale a unui -asistent medical cu studii superioare-vechime in ... (vezi toată discuția)
Salarizare sanatate sorana-m sorana-m Buna seara, am o problema in ceea ce priveste salarizarile anterioare in sist bugetar-sanatate.Am fost angajata in 2015 in spital public ca asistent medical cu ... (vezi toată discuția)
Salarizare in sanatate sorana-m sorana-m Buna seara, am o problema in ceea ce priveste salarizarile anterioare in sist bugetar-sanatate.Am fost angajata in 2015 in spital public ca asistent medical cu ... (vezi toată discuția)