Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Este posibil ca sa iti ceri dreptul la casa ,dupa ce ai cedat partea ta?
Adică cum ați cedat partea dvs, în ce fel?
Teentant a scris:

Este posibil ca sa iti ceri dreptul la casa ,dupa ce ai cedat partea ta?

Reveniti cu precizari: ce inseamna pentru dvs. ca ”ati cedat partea” ???

Renuntare la mostenire, donatie, vanzare ?!?!

Tatal meu a primit casa mostenire, surprise lui i.au cedat partea lor. . . Iar acum dupa 12 ani una dintre surori isi vrea partea inapoi. .
din cate cunosc daca renunti la mostenire nu se poate reveni asupra declaratiei de renuntare.