Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Negatie ISU
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Negatie ISU

Buna ziua.
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns referitor la negatia ISU, pentru o societate cu activitate de birou, avand sediul la parterul unui imobil, suprafata fiind de aproximativ 270mp. In situatia de fata spatiul este inchiriat. Cine trebuie sa obtina aceasta negatie? Chiriasul sau proprietarul locatiei?
Care sunt pasii de urmat pentru obtinerea unei astfel de autorizatii.
Va multumesc!
Presupun ca va referiti la autorizatie/ aviz ISU pentru functionarea locatiei.
Avizul/ autorizatia ISU se solicita/ se obtine pentru intreg imobilul nu separat pentru un anumit spatiu inchiriat, caz in care proprietarul face solicitarea.