Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CARTE DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CARTE DE MUNCA

As dori sa stiu de unde trebuie sa cumpar carnetul de munca si cum trebuie sa procedez pentru a-mi face carte de munca, mai bine zis pentru a-i determina pe cei de la secretariat sa imi faca o carte de munca. Din cat am discutat cu ei, nu se grabesc, motivand ca nu se mai fac - nu stiu conform carei legi - carti de munca in viitor. Eu insa ma grabesc. De aceea vreau sa cumpar eu insami carnetul de munca si sa-l bag sub nasul secretarului. Intrebarea mea este unde gasesc si in ce lege scrie ca am dreptul la asa ceva sau nu...
Va multumesc anticipat pentru ajutor, in speranta ca voi primi lamuriri.
Dupa 01.01.2011 , decretul va fi abrogat ..iar dupa aceasta data evidenta salariatilor se va face prin REVISAL: