avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2031 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor am nevoie de auditor
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

am nevoie de auditor

anul acesta va fi al doilea an consecutiv cand voi depasi limitele aferente 1752/2005 pentru aprobarea reglementarilor contabile conforme cu directivele europene.
la incheierea anului financiar 2009 voi avea nevoie ca situatiile financiare sa fie auditate cf legii .
pe langa aceasta tot pentru 2009 voi avea nevoie de un consultant fiscal

care sunt pasii pentru a gasi un auditor si in consultant fiscal.
[ link extern ]
la linkul de mai sus aveti tabloul expertilor contabili pe tara. Cautati la judetul in care va desfasurati activitatea si alegeti-va pe cel care il considerati potrivit!
[ link extern ] /
la acest link gasiti auditorii financiari !
SUCCES!
=D>
georgi24ro a scris:

anul acesta va fi al doilea an consecutiv cand voi depasi limitele aferente 1752/2005 pentru aprobarea reglementarilor contabile conforme cu directivele europene.
la incheierea anului financiar 2009 voi avea nevoie ca situatiile financiare sa fie auditate cf legii .
pe langa aceasta tot pentru 2009 voi avea nevoie de un consultant fiscal

care sunt pasii pentru a gasi un auditor si in consultant fiscal.


Pentru auditor: Camera Auditorilor Financiari din Romania - [ link extern ] /
Pentru consultant fiscal: Camera Consultantilor Fiscali din Romania - [ link extern ] /
Pentru expert contabil: Corpul Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania - [ link extern ] /

Daca vreti un consultant fiscal pentru certificarea declaratiei 101, sa stiti ca nu aveti nevoie, pentru ca dupa cum spuneti, societatea va fi obligata sa-si auditeze situatiile financiare (Codul de Procedura Fiscala art. 83 alin 5)

Ultima modificare: Joi, 3 Septembrie 2009
Ana Muntianu, Consultant fiscal
stiam de ce postez aici. am citi mai atent alin 5 .
multumesc.
stiti ceva de tarife privind auditarea?
georgi24ro a scris:

stiam de ce postez aici. am citi mai atent alin 5 .
multumesc.
stiti ceva de tarife privind auditarea?


Nu sunt auditor, dar din cate am auzit pe la alti colegi, am inteles ca sunt cam maricele.
Solicitati cate o oferta de pret unor societati de audit...nu ramane decat sa transmiteti niste indicatori si ...se rezolva. :thumbup:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vizare declaratie 101 mlan mlan se mentine obligativitatea vizarii declaratiei101 de catre un expert contabil? (vezi toată discuția)
Servicii de contabilitate primara pe cod caen 6920 andoria andoria Buna ziua, Se poate folosi codul CAEN 6920 pentru a executa servicii de contabilitate primara, fara a fi membru CECCAR, in cadrul unui SRL? Este nevoie ... (vezi toată discuția)
Certificare bilant Bogdan Frunza Bogdan Frunza buna ziua! unde gasesc temeiul legal pentru certificare bilantului de catre un membru ceccar? va multumesc frumos! (vezi toată discuția)