avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 657 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Inregistrare contabila
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Inregistrare contabila

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la o situatie:
SRL distribuitor de materiale de constructii, mai précis system acoperis tigla metalica. Un client nu doreste sa-i trec pe factura materiale si manopera , vrea "lucrari reparatii acoperis]" cu tot ce include lucrarea (materiale, manopera, utilaje folosite,etc.)
Intrebarea este in ce cont inregistrez materialele pe care le voi da in folosinta cu bon de consum?
Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Inregistrari constructii dutescu maria dutescu maria Am prit luna aceasta facturi cu materiale (ciment, fier, burghie ,tabla etc) pe care le-am inreg. in 301 dar nusunt sigura ca este poate 3021 si de ce? Am un ... (vezi toată discuția)
Regie proprie costicul costicul Societatea construieste in regie proprie o cladire. Ajutati-ma sa inteleg. Facturile cu materiale de constructii - 3021=401 sau 404? Apoi : 231=3021 La ... (vezi toată discuția)
Inregistrare pe cont de marfa sau consumabile ani77 ani77 Buna ziua, o firma X primeste pe factura de la Bilka in valoare de 12000 lei cu tigla metalica si toate accesoriile necesare construirii unui acoperis de 100mp ... (vezi toată discuția)