Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

Buna ziua ,
Va rog sa- mi spuneti care este data la care pot iesi la pensie anticipata sau anticipata partiala si daca pot beneficia de legea 186/2016 ?
data nasterii : dec 2016 , femeie
lucrez din septembrie 1985, fara intreruperi ; nu am avut grupa
sunt absolventa de studii superioare de 5 ani

Multumesc anticipat
Daca ati lucrat in ultimii 5 ani nu puteti cumpara vechime in munca.
Anul nasterii 2016 ?
scuze : decembrie 1961