Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... valabilitate referat medical pentru comisia de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

valabilitate referat medical pentru comisia de expertiza medicala

Buna seara,
Cat timp poate fi valabil REFERATUL MEDICAL(anexa2) emis de medicul specialist pentru comisia de expertiza (este vorba de revizuirea medicala periodica la1 an ; 2ani; 3 ani) din momentul emiterii pana cand este predat comisiei.??
multumesc!

Buna seara! Am rugamintea sa-mi spuneti cat timo are valabilitate un referat medical de la medic specialist hematolog si investigatie gastroscopic pentru a preda la revizuire comisie de expertiza medicala privind prelungirea pensiei de boala gr.3. Va multumesc antucipat.
3 luni este valabil referatul. Biletele de ieșire din spital pot fi cât de vechi, cu condiția să aveți și o internare în spital, sau analize medicale în ultimile 6 luni până în luna când sunteți programat la comisie.
Daca am fost operata de varice grad III si IV si am insuficienta cronica venoasa, actualmente 2 biopsii, trebuie extirpat un papilom gastric, ruptura meninsc si ligamente incrucisate operate, chist Backer, tulburare depresiva mixta si actualmente sub tratament si tot odata in concediu medical de recuperare operatie meninsc...ma incadrez la pensie de boala si ce pasi trebuie urmati? Mulrumesc.
Pensia de invaliditate - detalii
[ link extern ]

Mariana C. a scris:

Daca am fost operata de varice grad III si IV si am insuficienta cronica venoasa, actualmente 2 biopsii, trebuie extirpat un papilom gastric, ruptura meninsc si ligamente incrucisate operate, chist Backer, tulburare depresiva mixta si actualmente sub tratament si tot odata in concediu medical de recuperare operatie meninsc...ma incadrez la pensie de boala si ce pasi trebuie urmati? Mulrumesc.

Am uitat sa specific artroza incipienta bilaterala,discopatie lombara t5-b1 pens.posterioara, L1-L5( lombagie cronica)