Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Societate comerciala / beneficiar curs formare ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Societate comerciala / beneficiar curs formare profesionala

Buna ziua,

1. societatea a contractat o firma de formare profesionala si a organizat niste cursuri de calificare pentru un numar de salariati. A suportat toate cheltuielile, a pus la dispozitie toata logistica necesara etc. Care sunt drepturile societatii ca principal beneficiar al serviciului de formare profesionala? In acest moment, furnizorul spune ca nu are dreptul:
- sa ne comunice notele,
- sa ne dea, pt dosarul sariatului, copie dupa teste,
- ne-a comunicat ca vor elibera certificatele de calificare, salariatilor implicati.

2. Examenele s-au sustinut in mai multe serii. La o anumita serie, societatea detine dovezi clare si fara dubiu ca notarea la proba grila nu a fost facuta in mod corect si doreste sa se reia examenul. Care sunt pasii legali necesari pentru a face acest lucru, va rog?
Elena_Denisa, utilizator