Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... OG 13/2011
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

OG 13/2011

In cadrul raportul juridic dintre o banca si o persoana fizica, cu imprumut pentru nevoi personale, este aplicabil Art. 3 alin (3) din OG 13/2011 referitor la diminuarea cu 20% a ratei dobanzilor legale?
Nu, dvs aveti stabilita prin contract dobanda, nu platiti dobanda legala.