Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stimulent de insertie

Cu câte zile înainte de împlinerea a doi ani de către copil, trebuie să se întoarcă părintele aflat în CIC la serviciu pentru a primi stimulent?
60 zile lucratoare sau calendaristice ?
pe data de 11.03.2016 copilul implineste 2 ani
multumesc
Pentru a beneficia de stimulentul de insertie pana la varsta de 3 ani, parintele trebuie sa revina la locul de munca cu cel puțin 60 zile - sunt zile calendaristice - înainte de finalizarea concediului, respectiv înainte de împlinirea de către copil a vârstei de 2 ani.

In speta, trebuie sa revina inainte de data de 11.01.2017.
Cornel Vasile, Consilier juridic
va multumesc
O zi frumoasa