Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... infiintare fundatie
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

infiintare fundatie

buna ziua,

stiu ca pt infiintarea unei fundatii este necesar o suma imensa, dar se poate inlocui si cu patrimoniu in natura.... va rog sa-mi dati exemple cum as putea sa infiintez o fundatie cu scop caritativ, dar fara banutii necesari?
bunuri in valoare de minim 145000 lei ... de exemplu teren, cladire, autovehicule etc. Alta cale nu este. Dar de ce vrei fundatie, nu asociatie? La asociatie, patrimoniul minim initial e de numai 200 lei...