Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Asociere in vederea licitatiei
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Asociere in vederea licitatiei

Buna ziua

Am inteles ca in vederea participarii la o licitatie, 2 societati se pot asocia, participand sub forma unei asociatii cu un lider, iar contractul de va incheia si derula cu asociatia si nu cu cele 2 societati.
Intrebare: aceast asociere trebuie inregistrata la Registrul Comertului? Beneficiarul lucrarii solicita dovada inregistrarii :O!

Multumesc
Daca Autoritatea Contractanta a solicitat acest lucru in fisa de date, si ati fost declarati castigatori, da trebuie legalizata aceasta asociere.